Aktualności

TO SIĘ POWIODŁO !!!

TO SIĘ POWIODŁO !
NOC BIBLIOTEK 2022
Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle kolejny raz włączyła się w wielkie biblioteczne święto, jakim jest Noc Bibliotek. Dla młodych czytelników przygotowaliśmy wiele atrakcji w myśl przyświecającemu hasłu „ To się musi powieść!”
Rozpoczęliśmy od stworzenia niesamowitej literackiej opowieści o naszych lwach horodelskich, stojących w parku, które w magiczną noc wyruszają do biblioteki, by przeżyć wielką przygodę. Dzięki wyobraźni uczestników, przenieśliśmy się w świat fantazji, w którym historyczne lwy spotykają ożywionych bohaterów książek, filmów i bajek dla dzieci.
Następnie uczestnicy zabawy musieli rozwiązać wiele zagadek, łamigłówek, złamać wiele szyfrów, pokonać szereg przeszkód by wytropić zaginionych bohaterów. I to przedsięwzięcie powiodło się znakomicie! Rozwiązanie Zagadki Kapitana Rabarbara doprowadziło do uwolnienia Małej Syrenki, która w nagrodę doprowadziła Małych Poszukiwaczy do Skrzyni Skarbów, pełnej rekwizytów związanych z bohaterami książek i filmów. Możliwość przebrania się za ulubione postaci dostarczyła uczestnikom mnóstwo radości, a efekty utrwaliliśmy na sesji fotograficznej „ Z bibliotecznej kartoteki”. Po słodkim poczęstunku, na zakończenie naszego spotkania odbyła się projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”