Aktualności, GBP Horodło

Ferie w bibliotece 2019

11.02-22.02.2019r

Trzy razy w tygodniu do biblioteki z uśmiechem na twarzy przybiegały dzieci, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas zajęć dzieci mogły wykazać się manualnie, tworząc kartki walentynkowe m.in. metodą kolażu z gazet. Zdolności plastyczne i techniczne uczestnicy wykorzystali do : tworzenia “łapacza jajek”, afrykańskich masek oraz portretów postaci bajkowych wymyślonych i stworzonych przez siebie. Dodatkową atrakcją była możliwość sfotografowania się w stworzonym portrecie.

Wiele emocji, pozytywnej rywalizacji dostarczyła zabawa w detektywów, której tematem przewodnim była podróż po kontynencie afrykańskim. Zagadki logiczne, matematyczne, krzyżówki, praca z atlasami, leksykonami, umiejętność szybkiego kojarzenia faktów, wykorzystanie kodów QR stanowiły nie lada wyzwanie, z którym uczestnicy poradzili sobie znakomicie!

Podczas ferii nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć czytelniczych i literackich, w których ulubioną lekturą okazały się “Wierszyki łamiące języki”. Każdy z uczestników podczas
zajęć literackich wykazał się pomysłowością we wspólnym tworzeniu bajki słowo po słowie. Dwukrotnie biblioteka zamieniła się w mini salę kinową, w której oglądano filmy : ” Klan urwisów” oraz ” Jak zostać kotem”.

Dużo radości dostarczyły gry zręcznościowe, zajęcia ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz ulubiona przez wszystkich zabawa w kalambury. Każde zajęcia umilił dzieciom skromny poczęstunek.