Aktualności, GBP Horodło

Cykliczne spotkania “Podróże po literaturze”

Afrykańskie opowieści

O tym, że podróże kształcą, wiemy doskonale. Jednak, gdy w podróż wybierzemy się z bohaterami ulubionych książek, nasza wyprawa stanie się wydarzeniem wręcz magicznym. Podróże z książką (zarówno te wyimaginowane, jak i rzeczywiste) nie tylko objaśniają świat, ale też bawią, wzruszają i budzą dreszczyk emocji. Uczą tolerancji i szacunku dla innych kultur. A co najważniejsze, można je odbyć o każdej porze, bez względu na pogodę.

Dlatego też naszej bibliotece rozpoczęliśmy cykl spotkań literacko- czytelniczych z dziećmi i młodzieżą pod hasłem ” Podróże po literaturze”. W ramach tych spotkań zabierać będziemy najmłodszych czytelników na fascynujące i niezapomniane literackie eskapady. Dzieci odwiedzą zaczarowane krainy, wezmą udział w licznych zabawach i konkursach, a podczas książkowych wojaży spotkają ulubione bajkowe postaci.

Na pierwszym, z cyklu planowanych spotkań , gościliśmy w bibliotece w dniu 14.03.2019 r. klasę III SP w Horodle wraz z panią Irminą Klamer. Tematem przewodnim spotkania była podróż po kontynencie afrykańskim. Zajęcia rozpoczęliśmy od głośnego czytania bajki erytrejskiej oraz “Baśni afrykańskich”. Następnie uczestnicy spotkania zamienili się w małych detektywów – w zabawie tej zmierzyli się z szeregiem zadań logicznych, matematycznych, krzyżówką tematycznie związanych z miejscem naszej literackiej podróży. Podsumowaniem zajęć było wykonanie dowolną techniką plastyczną masek z Czarnego Lądu.