Aktualności

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     8 lutego 2022 roku obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Autorem tej inicjatywy od 2004 r.              jest Komisja Europejska. DBI ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży     do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu.
W tym roku biblioteka włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, który odbywał się pod hasłem         „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Do obchodów tego wyjątkowego dnia przyłączyły się dzieci                  z grupy „Biedronki” oraz klasa I ze Szkoły Podstawowej w Horodle. Celem spotkań było ukazanie poprzez wspólną zabawę pozytywnego zastosowania Internetu oraz ostrzeżenie przed czyhającymi w sieci zagrożeniami.
Dzieci obejrzały kreskówkę : „ Mój przyjaciel Necio”, w której mały chłopiec sam zbudował robota, a tytułowy bohater Necio wprowadza Jasia w wirtualny świat. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi pojęciami związanymi z komputerem i Internetem. Dzieliły się swoją wiedzą i chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Na zajęciach stworzyliśmy własną sieć za pomocą białej włóczki. Na koniec dzieci przystąpiły do wspólnego rysowania własnego robota, powstały dwa piękne portrety robotów o imionach Netka i Necia.
  Wszystkim uczestnikom zajęć serdecznie dziękujemy za wspólne obchody tego szczególnego święta, jak również za  moc emocji i świetną zabawę!